Протрузія міжхребцевого диска - лікування

You are here:

Якщо у вас при обстеженні виявлено протрузію диска, то шанси на активне життя без болю ще залишаються. Прийом медикаментів в даному випадку не завжди ефективний, оскільки ліки прибирають лише симптоми захворювання, не зупиняючи його розвиток. Для того щоб позбутися болю і повернутися до звичного для Вас способу життя, скористайтеся унікальною методикою доктора Бубновського.

З можливостями лікувально-відновлювального курсу при вашому захворюванні можна ознайомитися, задавши нам питання. Дозвольте собі жити без болю, постійного прийому ліків і небезпечних операцій!

Що таке міжхребцевий диск?

В нормі хребці поєднані між собою рухливо. Цьому сприяє м’язово-зв’язковий апарат хребта, і еластичні формування між ними — міжхребцеві диски. Вони слугують так званою прокладкою між кістковими утвореннями. Міжхребцевий диск складається з фіброзної капсули і пульпозного ядра всередині неї. Підтримка нормальної структури диска відбувається за рахунок поживних речовин, що надходять за рахунок припливу крові при активних рухах.

Причини хвороби

Вибухання диска за межі міжхребцевої щілини, або протрузія, є одним із проявів остеохондрозу. Порушення мінерального обміну, зниження активності, та ослаблення м’язів, що виникає при цьому, призводять до порушення кровопостачання та живлення міжхребцевого диска. Внаслідок цього змінюється еластичність пульпозного ядра диска, знижується вміст води у хрящі, виникають мікротріщини у фіброзному кільці. Формується вибухання диска за межі міжхребцевого простору. При цьому чиниться тиск на судинно-нервові пучки, викликаючи характерні прояви.

Протрузія міжхребцевого диска - лікування

Причини для виникнення протрузії міжхребцевого диска можуть бути різноманітні: порушення мінерального обміну, генетична зумовленість, поступовий розвиток остеохондрозу при вікових змінах, травми і постійний фізіологічний стрес. При цих умовах відбувається погіршення харчування і після зневоднення диска, який складається з пульпозного ядра і фіброзної капсули. Ядро зменшується в розмірах, а на поверхні капсули з’являються тріщини і сама вона стоншується. Під дією ваги тіла, який здавлює хребетний стовп, ядро ​​випинається назовні і починає дратувати прилеглі нервові корінці.

Медикаментозні методи, які застосовують при консервативної терапії, ефективні лише для зняття болю, але не для відновлення функцій хребта. При правильному підході до лікування процес може бути звернемо, але якщо не лікувати протрузія, лише прибираючи больовий синдром, то вона через деякий час може перейти в міжхребцеву грижу.

Симптоми хвороби

Симптоми протрузии можуть бути знижені, ніж при грижі, але тим не менш можна відчути хронічний біль, простріли в спині в області виникнення протрузії, порушення чутливості, рухливості хребта, слабкість і оніміння м’язів.

Протрузії в шийному відділі викликають головні болі, неприємні відчуття при повороті голови. Протрузія поперекового відділу може викликати обмеження відповідних нервових закінчень, простріли в ноги і по задній поверхні сідниць і стегна.

Види хвороби

Класифікація за будовою: циркулярні (диск випинається рівномірно по всьому периметру) і дифузні (нерівномірне випинання, більш небезпечна форма)

Класифікація по локалізації:

  • латеральні (випинання в сторону від хребетного стовпа)
  • медіанний або центральні (випинання в сторону спинномозкового каналу)
  • заднелатеральном (випинання назад і в сторону, найпоширеніший тип)
  • задня (випинання назад, може викликати сильний больовий синдром)

Класифікація за розміром від 2 до 10 мм (наприклад, в шийному відділі маленької вважається до 2 мм, а в поперековому до 4 мм)

Протрузія міжхребцевого диска - лікування

Діагностика

Самодіагностика може включати спостереження за больовим синдромом. Наприклад, звичні болю в спині в кінці робочого дня цілком можуть виявитися першими симптомами дегенеративних змін в хребетному стовпі. У Центрі доктора Бубновського наші лікарі проведуть діагностику захворювання, в тому числі зможуть оцінити функціональні зміни.

Для точного аналізу захворювання можуть знадобитися знімки МРТ або КТ, однак для призначення лікувальних вправ на тренажері потрібно провести оптичні виміри на апараті DIERS 4DmotionВ. Він розроблений спеціально для реєстрації відхилень в руховій активності, не дає променевого навантаження і допомагає відслідковувати позитивну динаміку в лікуванні.

Профілактика

Профілактика полягає в традиційних рекомендаціях при будь-яких порушеннях опорно-рухового апарату і схожа з профілактикою міжхребцевих гриж:

  • Достатня фізична активність, рухливість, перерви в нерухомій роботі за комп’ютером
  • Якщо діагноз грижі вже був поставлений, то фізичні навантаження повинні бути спрямовані на формування м’язового корсету без перенапруги
  • Різноманітне і здорове харчування, що сприяє нормальному обміну речовин
  • Позбавлення від шкідливих звичок
  • Здоровий сон на хорошому матраці і подушці (не дуже м’якою, але і не твердої)
  • Звернення до лікаря при больовому синдромі або різкому погіршенні стану

Лікування

Консервативне лікування протрузий полягає в знятті больового синдрому, купірування запалення, зняття спазмів м’язів і зміцнення м’язового корсету хребта. При протрузіях позитивні результати приносять мануальна терапія і остеопатія, що протипоказано при грижах.

У гострій формі захворювання, коли біль складно терпіти, використовуються анальгетики різних груп, міорелаксанти, нестероїдні протизапальні засоби.

Оперативне лікування протрузий гадки не мав, так як це буде порушенням цілісності поки не зруйнованого фіброзного кільця.

Щоб зупинити дегенеративний процес, необхідно поліпшити харчування і кровообіг в м’язах, прилеглих до ураженої ділянки. В результаті детального аналізу буде складена індивідуальна програма лікування, яка включає курс занять на спеціальному тренажері з реабілітологом. Тренажер створений таким чином, щоб виключити зайве навантаження на хребет, дати необхідну напругу на обрані м’язи, а інші розслабити. Таким чином знімаються затискачі в спині, поліпшується тонус і кровообіг. Відновлюється водний баланс в диску і протрузія значно, а потім і повністю зникає. Уже після перших занять помітна позитивна динаміка: збільшується рухливість, покращується постава і хода. В цілому умови для повної реабілітації створюються при дотриманні рекомендацій і послідовному відвідуванні занять на МТБ.

Самолікування

Народні засоби рекомендують як фізичні вправи, так і зовнішні методи для зняття запалення і болю в спині. Можливо, вони можуть допомогти, але ми б не рекомендували вдаватися до них, так як без належної діагностики та проведення лікувальних процедур складно передбачити подальший перебіг захворювання. Протрузія може перерости в грижу без спостереження фахівця і реабілітація буде затягуватися.

FAQ

Так, можна, якщо в даному виді спорту не передбачені вертикальні навантаження на хребет і ривковие руху (баскетбол, кінний спорт). Ми рекомендуємо до повного лікування все ж йогу, плавання і піші прогулянки.

Відповідь: так, на жаль під час вагітності протрузии можуть загостритися через збільшення ваги і навантаження на хребет, а також гормональних змін. Також лікування може бути ускладнене протипоказаннями використання анальгетиків при позбавленні від больового синдрому.

Так, можуть, але зазвичай вони пов’язані з вродженими патологіями сполучної тканини. У такому випадку рекомендуємо якомога швидше звернутися до фахівців для діагностики та профілактичних заходів.

Рейтинг:

0 / 5

Your page rank:

Протрузія міжхребцевого диска - лікування

Павленко Валерій

Головний лікар центрів Бубновського в Украіне, має більше 18 років практики за напрямками лікувальної фізкультури та спортивної медицини.

Це матеріал надійний і науково підтверджений. Він базується на офіційних медичних дослідженнях, перевірявся і редагували лікарями і медичними працівниками і представляє об’єктивну інформацію при діагностиці та лікуванні захворювань. Містить бібліографічні довідкові джерела. Якщо ви вчений-медик і виявили, що є неточності, помилки або упущення, зв’яжіться з нами за адресою avtor@bubnovsky.ua

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

Ми працюємо в Київ, Харків, Львів, Запоріжжя, Івано-Франківськ.

Ви можете записатися по телефону: 0800 501 037 (дзвінки безкоштовні)

Або за формою нижче