Лікування головного болю (мігрені)

You are here:

Вважається, що головними болями страждають практично всі люди час від часу. Якщо не брати до уваги травми, інтоксикацію та вроджені патології, то найчастіше головні болі називають мігренню і виникають вони з цілого ряду причин. Особливо неприємно, коли мігрень застає під час важливої події, відпочинку далеко від дому або на роботі. Крім того, регулярне вживання знеболюючих засобів має побічні ефекти і може викликати залежність.

Мігрень – це одне з найпоширеніших захворювань нервової системи. Виявляються вона як біль в області голови та шиї, при якій спазмуються судини і властиві такі прояви, як потемніння в очах, нудота, блювота.

Мігрені були описані ще в стародавні часи, і на жаль єдиного рішення поки знайдено не було, однак профілактика і полегшення стану пацієнтів – це завдання фахівців з центру доктора Бубновського.

Причини хвороби

Причинами виникнення головного болю в скроневій області можуть служити перепади артеріального тиску, інтоксикація, недолік сну або зневоднення. Запальні процеси у верхній щелепі, отити і гайморит.

У потиличній частині голови болю виникають через шийного остеохондрозу, защемлення нервів, надмірної і нерівномірною фізичної активності, гіпертонії.

У лобовій частині голови болю виникають при запальних процесах в лобових пазухах (фронтит), затисканні нервів, а також інфекційних захворюваннях (малярія, менінгіт, пневмонія).

Болі в області очей часто пов’язані із загальною втомою, з очними захворюваннями, дисфункцією м’язів очі.

Сильні і тривалі головні болі можуть бути пов’язані з інфекційними захворюваннями, порушеннями в структурах головного мозку (арахноїдит, енцефаліт, судинні ураження, інсульт, сифіліс, паразитарні ураження).

Лікування головного болю (мігрені)

Симптоми хвороби

Біль сама по собі є симптомом різних порушень, можна лише відзначити особливість прояви мігрені: зазвичай дістають живильне середовище так звана аура. Це така ознака, який говорить про те, що скоро почнеться напад головного болю. Виражається він як недовгий зорове відхилення, шум у вухах. Після цього настає напад, який може супроводжуватися нудотою, блювотою, запамороченням, сплутаністю свідомості, непереносимістю яскравого освітлення.

Види хвороби

  • Мігрень: сильна пульсуючий біль, зазвичай локалізована в одній частині голови. Напади тривають від кількох годин до трьох діб.
  • Біль при напрузі: пов’язана з спазмуванням м’язів шиї і верхньої частини грудної клітки. Виникає при перевантаженнях, боргом статичному напрузі, перебування в незручній позі, а також при невдалих різких рухах.
  • Кластерна біль: за інтенсивністю сильніше, ніж мігрень, але напади коротше. Характерна для чоловіків середнього віку. Може виникати локально в області одного ока або ділянки лоба.
  • Інфекційна головний біль: найтиповіші інфекції – це ГРВІ, грип, менінгіт. При тривалому підвищенні температури тіла і головного болю рекомендується термінове звернення до лікарів!
  • Запалення трійчастого нерва і синусная головний біль пов’язані з патологічними процесами в носових пазухах і ротової порожнини. Такий головний біль може виникати при розвитку пульпіту, неправильному прикусі, респіраторних захворюваннях.
  • Посттравматичний головний біль виникає до повного розсмоктування гематом після травм і відновлення функцій.
  • Болі, пов’язані з коливаннями внутрішньочерепного тиску характеризуються відчуттям “розпирання”, закладеністю і шумом у вухах. – Вертеброгенна головний біль виникає як наслідок проблем у хребті, може супроводжуватися онімінням кінцівок, болями в спині, шиї, скутість рухів.

Діагностика

Причини головного болю встановлюються після проходження комплексного неврологічного обстеження: ехо енцефалографія, електроенцефалографія, ультразвукова доплерографія судин голови і шиї, реоенцефалографія, Р-графія черепа, магнітно-резонансна та комп’ютерна томографія головного мозку, дослідження очного дна, консультацій необхідних фахівців, лабораторних методів дослідження.

Профілактика

Так як причин для виникнення головного болю дуже багато, можна розглядати їх окремо, але загальні рекомендації це:

  • Здоровий спосіб життя, досить рухливості, періодична розминка при сидячій роботі
  • Здорове харчування, зменшувати кількість копченої, пересолену, жирної їжі
  • Знижувати рівень стресу в цілому: спорт, медитації, прогулянки на свіжому повітрі
  • Лікування супутніх захворювань

Лікування

У деяких випадках для діагностики головного болю необхідні такі дослідження як МРТ, КТ, рентгенографія, ангіографія (знімок судин голови), електроенцефалографія, електроміографія (дослідження м’язових рефлексів), лабораторні методи досліджень (у разі підозри на інфекції).

Якщо в результаті діагностики виявляється причина вертебрологічному характеру, то методи лікування в Центрі доктора Бубновського ідеально підійдуть для допомоги таким пацієнтам. Ви можете більш детально прочитати про хребетних грижах, протрузіях і остеохондрозі у відповідних статтях на нашому сайті.

Самолікування

Так як головні болі відомі ще з давніх-давен, то і методів лікування було за цей час винайдено незліченну безліч. Однак в серйозних випадках, коли йде загроза життю пацієнта (наприклад, пневмонія, менінгіт або енцефаліт) самолікування може призвести до сумних результатів. Так, бувають ефективними деякі народні “бабусині” методи на кшталт припарок, компресів, ароматерапії. Однак при тривалих, сильних і регулярних головних болях ми наполегливо рекомендуємо звертатися до фахівців.

FAQ

Масаж не є окремою методикою лікування, але як частина комплексу процедур він добре діє для розслаблення м’язів і зняття стресу.

Відомо понад 200 різновидів головного болю, які розрізняються і по причин, і по локалізації. Якісь із них дійсно можуть бути симптомом пухлини. Якщо у вас є побоювання з цього приводу, зверніться до свого лікаря для проведення додаткових досліджень.

Тривалі головні болі, що супроводжуються підвищенням температури, різкий біль на фоні загального благополуччя може бути ознакою інсульту, порушення функцій судин головного мозку, набряку мозку.

Рейтинг:

0 / 5

Your page rank:

Лікування головного болю (мігрені)

Павленко Валерій

Головний лікар центрів Бубновського в Украіне, має більше 18 років практики за напрямками лікувальної фізкультури та спортивної медицини.

Це матеріал надійний і науково підтверджений. Він базується на офіційних медичних дослідженнях, перевірявся і редагували лікарями і медичними працівниками і представляє об’єктивну інформацію при діагностиці та лікуванні захворювань. Містить бібліографічні довідкові джерела. Якщо ви вчений-медик і виявили, що є неточності, помилки або упущення, зв’яжіться з нами за адресою avtor@bubnovsky.ua

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ

Ми працюємо в Київ, Харків, Львів, Запоріжжя, Івано-Франківськ.

Ви можете записатися по телефону: 0800 501 037 (дзвінки безкоштовні)

Або за формою нижче